Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

„E-aktywni Mieszkańcy Gminy Jedlina - Zdrój”

Opublikowano: 13.09.2019

Gmina Jedlina-Zdrój w partnerstwie z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju pozyskała mikrogrant na realizację projektu pn. „E-aktywni Mieszkańcy Gminy Jedlina-Zdrój”, który jest realizowany w ramach programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, działanie 3.1.”Działanie szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Wartość Projektu wynosi 84.000 zł. Skierowany jest do mieszkańców gminy Jedlina-Zdrój w wieku powyżej 25 lat. W ramach projektu przewiduje się przeszkolenie 150 osób, którzy zostaną podzieleni na grupy 12 osobowe. Szkolenia prowadzone będą przez specjalistów z niżej wymienionych modułach. 

Wniosek zakłada, że jedna osoba może wziąć udział tylko w jednym module. Przewidziano także zakup 10 laptopów, które będą służyły uczestnikom szkolenia, a następnie zostaną przekazane Zespołowi Szkolno-Przedszkolnemu im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju.

Wychodząc naprzeciw potrzebom, a także poszerzając niezbędną wiedzę z zakresu usług internetowych zapraszamy na bezpłatne szkolenie w jednym z niżej proponowanych modułów:

  • Działam w sieci – tu dowiemy się o bezpieczeństwie i zarządzaniu prywatnością w sieci. Bezpiecznym korzystaniem z serwisów społecznościowych; uzyskiwanie pomocy online (czat, email, videorozmowa) przy korzystaniu z usług firm turystycznych, telekomunikacyjnych, banków, urzędów;
  • Kultura w sieci - wyszukiwanie informacji na stronach internetowych instytucji kultury, korzystania z wirtualnych galerii muzealnych, dzielenia się własnymi tekstami, zdjęciami w sieci czy nauki korzystania z e-booków, elektroniczna rezerwacja biletów itp.
  • Moje finanse - zarządzanie kontem bankowym, bezpieczną płatnością elektroniczną, klauzule niedozwolone – regulaminy, status prawny właścicieli serwisów internetowych; korzystanie z aplikacji zapewniających bezpieczeństwo w sieci; rodzaje licencji, na których mogą być udostępnione treści i oprogramowanie wraz z przykładami / źródłami; założenie konta w ePUAP i profilu zaufanego oraz wykorzystanie profilu zaufanego; korzystanie z dowolnych usług e-administracji; deklaracje podatkowe online.
  • Rodzic w internecie – poszerzenie wiedzy na temat ogólnych zasad bezpieczeństwa, których powinno przestrzegać dziecko w internecie, uświadomienie dziecku sposobu i konsekwencji działania transakcji w internecie, bezpieczne korzystanie z serwisów społecznościowych, rozpoznawanie treści szkodliwych i niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży oraz sposoby reagowania na nie, umiejętność nadzorowania aktywności dziecka w sieci, korzystanie z narzędzi kontroli rodzicielskiej na komputerach i urządzeniach mobilnych, złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny.
  • Mój biznes w sieci – poszerzenie znajomości praw konsumenta jak również: programy ochrony kupujących, ubezpieczenie transakcji, obciążenie zwrotne; wyszukiwanie ofert, ocena wiarygodności kontrahenta;
  • Rolnik w sieci - poznanie najważniejszych pojęć i definicji związanych z systemami, portalami, forami i narzędziami wykorzystywanymi do wspomagania prowadzenia działalności rolniczej. Poznanie najważniejszych usług publicznych pomocnych przy korzystaniu z sieci portali rolniczych, forów i rozwiązań systemowych niezbędnych do wspomagania działalności rolniczej.
  • Tworzę własną stronę internetową (blog) - poznanie najważniejszych pojęć związanych z tworzeniem i modyfikacją stron internetowych. Poznanie popularnych narzędzi do tworzenia stron internetowych, hostingu, obróbki graficznej, takich jak WordPress, blogosfera. Poznanie kwestii prawnych związanych z publikowaniem treści w sieci, zasad licencjonowania utworów audiowizualnych oraz tekstów.

Uczestnicy otrzymają komplet dokumentów oraz będą mieć zapewniony catering.

Terminy szkoleń zostaną ustalone po zakończeniu naboru i dostosowane do potrzeb uczestników.

 

Zgłoszenia można dokonać za pomocą wypełnionego formularza drogą elektroniczną na adres: urzad@jedlinazdroj.eu, sekretarz@jedlinazdroj.eu lub poprzez forme papierową w dostępnych instytucjach: Urzędzie Miasta, Ośrodku Pomocy Społecznej, Szkole, Centrum Kultury, a także w Punkcie Informacji Turystycznej.

 

Zgłoszenie do pobrania:

 

Formularz, plik: Rozszerzenie: doc, Rozmiar: [73.00 KB]

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja