Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Jedlina-Zdrój w rankingu "Liderzy Samorządowych Inwestycji"

Opublikowano: 26.09.2019

W najnowszym wydaniu samorządowego dwutygodnika „Wspólnota” z dnia 23 września br. ukazał się ranking pn. „Liderzy Samorządowych Inwestycji”.

Ranking powstał pod okiem Pawła Swianiewicza - profesora ekonomii, kierownika Katedry Rozwoju i Polityki Lokalnej na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Julity Łukomskiej - adiunkta w tej samej katedrze.

Miło nam poinformować, że miasto Jedlina-Zdrój w Rankingu zajęło 52 miejsce na 597 ocenianych miast, pierwsze jako gmina miejska w powiecie wałbrzyskim i ósme w województwie dolnośląskim. Średnie wydatki inwestycyjne w naszym mieście w przeliczeniu na jednego mieszkańca wyniosły w badanym okresie 1.208,26 zł.

Autorzy tworząc dokument brali pod uwagę całość wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2016–2018) i podzielili j.s.t na miasta wojewódzkie, województwa, miasta powiatowe i powiaty, miasta inne i gminy wiejskie Wskaźnik jest średnią wydatków inwestycyjnych z trzech lat w przeliczeniu na mieszkańca.  Podstawę stanowiły tu sprawozdania finansowe.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja