Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Spotkanie z policjantami

Opublikowano: 27.09.2019

W dniu 26 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jedlinie-Zdroju, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji, pracującymi na co dzień w Komisariacie Policji w Głuszycy: st. sierż. Panią Agnieszką Kozak i asp. Panem Krzysztofem Wychowałkiem.

Prowadzący spotkanie zwracali uwagę na reguły bezpieczeństwa, jakie należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Przypomnieli zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
 
Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi czy zagrożenia wynikające z obcowania z nieznanymi zwierzętami. Funkcjonariusze omówili sposoby unikania niebezpiecznych sytuacji.
 
Oczywiście nie obyło się bez pytań ze strony uczniów, które dotyczyły przekazywanych informacji, jak również innych aspektów pracy policjanta. Dzieci ćwiczyły spostrzegawczość, wrażliwość, czujność, a przy tym świetnie się bawiły. Aktywnie uczestniczyły w tych praktycznych i bardzo ciekawych lekcjach, mając możliwość przymierzenia czapki i munduru policjanta oraz kajdanek.
 
Spotkanie było interesujące i pouczające. Na zakończenie każde dziecko otrzymało z rąk funkcjonariuszy element odblaskowy wraz z numerem alarmowym i cukierki. Uczniowie podziękowali prowadzącym za wartościową i interesującą lekcję, zapewniając, ze wynieśli z niej wiele cennych informacji. Na zakończenie dzieci chętnie robiły grupowe zdjęcia z policjantami.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja