Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Kreatywny plan pracy w Jedlińskiej Akademii Rękodzieła

Opublikowano: 09.10.2019

Jesień w naszej akademii to czas planów na nadchodzący pracowity sezon, który obfitować będzie w poznawanie i ulepszanie różnorodnych technik pracy. Wymagają one precyzji i cierpliwości, ale poświęcony czas na realizowanie planów uważamy zawsze za udany.

Nasze spotkania odbywają się 2 razy w miesiącu, od godz. 15:30 do 17:30. We wrześniu tematem przewodnim był „haft jedwabiem na printach”, którego efektem są poniższe prace. Na kolejne warsztaty w bieżącym roku zapraszamy:

  • 10 i 17 października (TEMAT: HAFT JEDWABIEM - MINIATURY, mieczyki i maki.
Materiały: len usztywniany, wstążki jedwabne 1,2, 4 mm cieniowane, passepartout i tył obrazka, igły, nici, nożyczki, klej magic, taśma dwustronnie klejona.
  • 7 i 14 listopada, TEMAT: HAFT JEDWABIEM - KARTKI OKOLICZNOŚCIOWE, imieniny, urodziny.
Materiały: len usztywniany, wstążki jedwabne 1, 2, 4 mm cieniowane, passepartout z wytłoczeniami, elementy z papieru ozdobnego i inne ozdobniki, igły, nici, nożyczki, klej magic, taśma dwustronnie klejona.
  • 5 i 12 grudnia, TEMAT: OZDOBY CHOINKOWE Z AKSAMITU, KARTKA ŚWIĄTECZNA.
Materiały: kula styropianowa, aksamit, wstążki do haftu lub foamiran, koraliki, szpilki, wstążki jedwabne, taśma ozdobna, nożyk do tapet, pilniczek do paznokci, igły, klej magic, pistolet do klejenia na gorąco.
 
Swoim bogatym doświadczeniem, dzieli się podczas warsztatów pani Ewa Kokoszka – pasjonatka rękodzieła. Jest autorką lub współautorką  wielu projektów realizowanych w ramach funduszy unijnych w powiecie wałbrzyskim oraz kamiennogórskim, np.  „Aktywna mama na wsi”, „Poszukiwanie alternatywnych źródeł zarobku”, „Rękodzieło Ludowe Wokół Trójgarbu”,  współpraca polsko-czeskiego pogranicza,  aktywizacja seniorów 60+. Jest wiceprezesem  Klastra  Wytwórców Regionalnych w Wałbrzychu.  Od ponad12 lat prowadzi warsztaty „Akademii   Rękodzieła” w Jedlinie-Zdroju.  Uczestnicy warsztatów prezentowali własny dorobek na wielu wystawach zdobywając nagrody i wyróżnienia. Prezentowała  swój warsztat pracy poza granicami kraju. Jako jedyna Polka brała dwukrotnie udział  w 2012 i 2015 roku w  Międzynarodowej Wystawie „ Złote Ręce Mistrzów” w Kijowie, gdzie prezentowała własny dorobek oraz prowadziła warsztaty dla dorosłych i dzieci. Wiele prac przekazała na aukcje charytatywne.
 
Zapraszamy już w ten czwartek do Centrum Kultury na warsztaty rękodzielnicze. Jeżeli nie posiadasz materiałów do pracy – nie zniechęcaj się – przyjdź, zapytaj i wspólnie zrealizujemy dla Was  zamówienie.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja