Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Żłobek w Jedlinie-Zdroju

Opublikowano: 09.10.2019

W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta Leszek Orpel odebrał Promesę na realizację projektu pn. ”Nowe żłobki w Strzegomiu i Jedlinie-Zdroju”, który będzie realizowany we współpracy z Fundacją Edukacji Europejskiej.

Projekt zakłada zorganizowanie i utworzenie nowych miejsc żłobkowych w obu gminach. W Jedlinie-Zdroju zaplanowano 24 miejsca dla dzieci od 1 roku życia do lat 3, a rozpoczęcie działalności od 1 lutego 2020 roku.
 
Jest to projekt, który otrzymał dofinansowanie w ramach konkursu ogłoszonego przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy w ramach RPO Województwa Dolnośląskiego na lata  2014-2020 - 8.4. Godzenie życia zawodowego i prywatnego. Na zgłoszonych 80 wniosków - 22 otrzymało dofinansowanie.
 
Fundusze, w ramach unijnej dotacji, przeznaczone są na tworzenie oraz wyposażenie nowych żłobków i klubów malucha oraz uruchomienie dodatkowych miejsc w już istniejących placówkach, a także na sfinansowanie opieki świadczonej przez nianie.
 
Pozyskana w partnerstwie z Fundacją Edukacji Europejskiej dotacja zostanie przeznaczona na zakup wyposażenia: mebli, zaplecza kuchennego, niezbędnego sprzętu do świadczenia opieki złobkowej (w tym pomocy dydaktycznych, zabawek) ale także finansowane będą bieżące koszty opieki nad dziećmi w żłobku i dodatkowe zajęcia specjalistyczne m. in. z logopedą.
 
Projekt ten uzupełnia inwestycję, która w ramach programu „Maluch plus” jest obecnie prowadzona w gminie Jedlina-Zdrój, gdzie trwa przystosowanie pomieszczeń w budynku szkolnym przy ul. Słowackiego 5 (po byłym Gimnazjum)  dla tych potrzeb.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja