Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Ćwiczenia obronne z udziałem służb ratowniczych

Opublikowano: 24.10.2019

W dniach 23-24 października br. w Urzędzie Miasta w Jedlinie-Zdroju, zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta nr 91/2019 przeprowadzono gminne ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Październik 2019”, mające na celu doskonalenie wykonywania zadań obronnych w warunkach zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

W pierwszym dniu doskonalono umiejętności Stanowiska Kierowania, funkcjonowanie Stałego Dyżuru Burmistrza Miasta, umiejętności osób przewidzianych do realizacji zadań w zakresie Akcji Kurierskiej oraz reagowanie na incydenty i ataki cybernetyczne w celu utrzymywania gotowości do aktywowania i realizacji zadań na potrzeby podwyższania gotowości obronnej państwa.
 
Ćwiczenia odbyły się w ramach ćwiczeń powiatowych i miały na celu doskonalenie współpracy jednostek samorządowych powiatu wałbrzyskiego oraz służb ratowniczych, inspekcji i straży. W dniu 24 października przedstawicieli wszystkich Gmin powiatu wałbrzyskiego uczestniczyli na terenie Tunelu pod Wołowcem w doskonale zorganizowanych ćwiczeniach praktycznych, pod kryptonimem "Terror 2019".
 
Ćwiczenia odbywały się zarówno w Jedlinie-Zdroju jak i w Wałbrzychu. Udział w ćwiczeniach wzięły jednostki należące do  Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a także jednostki Policji, zespoły Pogotowia Ratunkowego, Straży Ochrony Kolei i członkowie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych.
 
Głównym celem ćwiczeń było podniesienie umiejętności dowodzenia akcją ratowniczą i zwiększenie współdziałania pomiędzy różnymi służbami. Ćwiczono dwa scenariusze: poszukiwanie osób zaginionych i akcję ratowniczą związaną z zagrożeniem terrorystycznym.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja