Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Prace na linii kolejowej 285 idą pełną parą.

Opublikowano: 04.11.2019

Na zabytkowej, niezwykle malowniczej, najpiękniej położonej linii kolejowej w Polsce – linii 285 trwają bardzo intensywne prace rewitalizacyjne.

Po zakończeniu prac, za około dwa lata będzie można przejechać szynobusem lub pociągiem turystycznym z Jedliny-Zdroju do Świdnicy Kraszowic. Warto przypomnieć, że zabytkowa linia kolejowa nr 285 została zamknięta w 2004 roku. W ramach zaplanowanych prac rewitalizacji i odnowieniu podlegać będą nie tylko same tory, ale również liczne obiekty inżynieryjne, znajdujące się na tej trasie. Takich obiektów – przepustów, murów oporowych, mostów i wiaduktów jest w sumie aż 110.
 
Należy podkreślić, że w naszym mieście powstanie przystanek kolejowy. Będzie on zlokalizowany przy ulicy Chopina - nieopodal centrum przesiadkowego, znajdującego się przy Placu Zwycięstwa. W 2021 roku rozkład jazdy ulegnie zmianie i będzie można podróżować z Jedliny-Zdroju do stacji Świdnica Kraszowice. Jak mówił Leszek Orpel – Burmistrz Jedliny-Zdroju szybki transport publiczny jest przyszłością, a ta inwestycja zdecydowanie zwiększy ruch turystyczny, będzie także bardzo praktyczna do komunikacji dla naszych mieszkańców.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja