Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Aktualności
Treść

Aktualności

Niezwykła wystawa w Centrum Kultury

Opublikowano: 22.11.2019

W Galerii jedlińskiego Centrum Kultury odbył się dzisiaj wernisaż wystawy malarstwa "Plenery, ach plenery... Współobecność w tworzeniu".

Wystawa została zorganizowana przez Polsko-Czeski klub artystyczny "ART.STUDIO", Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i Miejską Bibliotekę Publiczną. Na wystawie można oglądać 56 obrazów 25 artystów - uczestników plenerów w ramach Polsko-Czeskich Dni Kultury Chrześcijańskiej "Bądźmy Rodziną - Zustanme rodinou". Kuratorem wystawy jest Henryk Hnatiuk. Powstałe podczas plenerów prace można będzie oglądać w Galerii Centrum Kultury do 2 stycznia 2020 roku.
 
- Prezentowane prace są dorobkiem plenerów realizowanych przez 28 lat. Prac powstało bardzo dużo. Łącznie w plenerach uczestniczyło około 190 artystów. Na początku byli to tylko Polacy i Czesi. Teraz to się rozbudowało. Mamy artystów z Ukrainy, Niemiec i Łotwy. Impreza się rozszerza. Polsko-Czeski klub artystyczny "ART.STUDIO" skupia nie tylko malarzy. Są też poeci, rzeźbiarze, fotograficy. Główną ideą jest nasze hasło: "Bądźmy rodziną" - powiedział Henryk Hnatiuk.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja