„Maluch” coraz bliżej | Jedlina Zdrój
Jesteś na: Aktualności „Maluch” coraz bliżej

Aktualności

„Maluch” coraz bliżej

„Maluch” coraz bliżej

opublikowano: 25.11.2019 Już niebawem zakończą się prace związane z utworzeniem w Jedlinie-Zdroju żłobka, a od lutego 2020 obiekt zacznie w pełni funkcjonować.
"Maluch" powstanie w zmodernizowanych, specjalnie zaadaptowanych, wydzielonych pomieszczeniach, znajdujących się w budynku dawnego Gimnazjum przy ulicy Słowackiego 5. Znajdzie się w nim miejsce dla 24 dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat. Elementem wartym podkreślenia jest nowoczesny plac zabaw, który powstał przy „Maluchu”.
 
Stworzenie w naszym mieście żłobka było możliwe dzięki zakwalifikowaniu się Gminy Jedlina-Zdrój do resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+” 2019, prowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Warto podkreślić, że na 80 zgłoszonych wniosków jedynie 22 otrzymały dofinansowanie.
 
Koszt tej inwestycji to kwota 1 060 000 złotych.  Na realizację zadania Gmina Jedlina-Zdrój otrzymała dofinansowanie w wysokości 528 000 złotych. Pozyskanie w ramach dotacji unijnej środki przeznaczone są na tworzenie oraz wyposażenie nowych żłobków i klubów malucha oraz uruchomienie dodatkowych miejsc w już istniejących placówkach, a także na sfinansowanie opieki świadczonej przez nianie.
Powrót
Oferta Inwestycyjna
Galeria
Kalendarz imprez