Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Spotkanie Noworoczne

Opublikowano: 17.01.2020

W sali Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju odbyło się dzisiaj Spotkanie Noworoczne Burmistrza Miasta Leszka Orpla z miejskimi Radnymi, przedsiębiorcami, przedstawicielami Uzdrowiska Szczawno-Jedlina SA, przedstawicielami stowarzyszeń działających na terenie Jedliny-Zdroju, instytucji miejskich i kościoła.

Podczas spotkania Burmistrz Leszek Orpel podsumował miniony rok i nakreślił plany na rok bieżący. Wśród ważnych wydarzeń roku 2019 Burmistrz przedstawił między innymi obchody 30 rocznicy wolnych wyborów, wyjątkową Strefę Sztuki, Festiwal Ciasta i Kawy, Festiwal Zupy, otwarcie Punktu Informacji Turystycznej, Koncert Trzech Kultur i otwarcie wieży widokowej, obchody Święta Niepodległości, uroczyste obchody 15-lecia Stowarzyszenia Miłośników Jedliny-Zdroju i powstanie pierwszej w powiecie jadłodzielni.
 
Burmistrz zwrócił również uwagę na program „Bransoletki Życia”, uruchomiony z myślą o jedlińskich Seniorach, mówił o zainstalowanych w celu poprawy bezpieczeństwa radarach przy ulicy Kłodzkiej, o cieszącym się coraz większym zainteresowaniem jedlińskim półmaratonie górskim i o darmowej wypożyczalni rowerów elektrycznych.
 
Wśród planów na bieżący rok, który rozpoczął się tradycyjnym Orszakiem Trzech Króli, Burmistrz Leszek Orpel wymienił otwarcie żłobka, zakończenie budowy Centrum Usług Socjalnych, dalszą realizację programu rewitalizacji podwórek, rewitalizację budynków wspólnot mieszkaniowych, rozpoczęcie budowy Letniego Parku Wodnego na kompleksie "Active" przy ulicy Kłodzkiej, budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego w ramach programu „Mieszkanie Plus” i poprawę nawierzchni i oświetlenia dróg.
 
Burmistrz Leszek Orpel podkreślił również jak ważne są inwestycje i jak ważny dla Gminy jest rozwój infrastruktury i turystyki. W te słowa doskonale wpisuje się trwająca właśnie rewitalizacja zabytkowej, malowniczej linii kolejowej nr 285. Burmistrz dziękował też wszystkim współpracownikom, a także pracownikom Centrum Kultury, przedstawicielom lokalnych stowarzyszeń, którzy swoimi działaniami uzupełniają działania prowadzone przez Gminę, przedstawicielom Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego i wszystkim tym, którzy działają na rzecz Jedliny-Zdroju. Spotkanie zakończyło się tradycyjną lampką szampana. Noworoczny toast wzniosła Maja Drapich - Przewodnicząca Rady Miasta.   
 
W podsumowaniu minionego roku nie mogło zabraknąć danych statystycznych. W 2019 roku planowane dochody Gminy Jedlina-Zdrój wynosiły 26 933 552 złote, a planowane wydatki 26 688 489 złotych. Dochody pozyskane ze środków zewnętrznych wyniosły 5 003 475 złotych, a wydatki inwestycyjne 5 968 912 złotych. Na terenie gminy, która zajmuje obszar 17,7 km. zameldowanych jest 4 617 osób. W roku 2019 odnotowano 46 narodzin i 81 zgonów, 64 zameldowania i 57 wymeldowań, 24 śluby i 8 rozwodów. W Jedlinie-Zdroju znajduje się 400 miejsc noclegowych i 6 lokali gastronomicznych. W szkole uczy się 350 uczniów, a w przedszkolu przebywa 129 dzieci. 224 razy skorzystano z darmowej dla mieszkańców wypożyczalni rowerów elektrycznych zawierając 161 umów i wydano 1181 biletów do głuszyckiego „Delfinka”.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja