Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Rowerem wokół Jedliny

Opublikowano: 21.02.2020

W Jedlinie-Zdroju, oprócz różnego rodzaju atrakcji turystyczno-kulturalno-sportowych, istnieje sporo tras rowerowych. Trasy te łączą wiele obiektów i miejsc takich jak między innymi Kompleks Sportowo-Rekreacyjny „Active”, Park Aktywności „Czarodziejska Góra” czy Zespół Pałacowo-Hotelowy „Jedlinka”. Prowadzą też na Przełęcz pod Borową, do sąsiedniej Głuszycy i do atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Gminy Głuszyca, a nawet do Wałbrzycha.

Wśród istniejących tras warto wymienić trasę "Active", która swój początek ma na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego "Active". Znajdują się na niej takie obiekty i atrakcje jak dworzec kolejowy, Pałac i Browar "Jedlinka", punkt widokowy w "Mniszym lesie", Aleja Brzozowa w Parku Północnym, Obelisk w Parku Północnym, zabytkowa remiza strażacka z dzwonnicą i wozownią, zabytkowy budynek poczty przy ulicy Warszawskiej, Pijania Wód Mineralnych "Charlotta", Dom Zdrojowy, Park Aktywności "Czarodziejska Góra" i kościół z wieżą widokową przy ulicy Jana Pawła II.
 
Trasa "Active" daje możliwość poznania najciekawszych, najbardziej atrakcyjnych miejsc w Jedlinie-Zdroju. Liczy blisko 12 kilometrów. Nie jest to trasa wymagająca, ale ze względu na znajdujące się na niej obiekty i na samo jej położenie jest trasą bardzo atrakcyjną dla każdego turysty.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja