Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Znikają kolejne "kopciuchy"

Opublikowano: 27.02.2020

W dniu 17 lutego 2020 r. Gmina Jedlina-Zdrój podpisała z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu umowę pożyczki w wysokości 194.000,00 zł na realizację projektu dotyczącego wymiany pieców węglowych na ekologiczne pn. „Ograniczenie niskiej emisji w mieście Jedlina-Zdrój.

 
Zmiana sposobu ogrzewania - wymiana pieców”. Całkowity planowany koszt realizacji zadania wynosi 567.900,00 zł. Projekt współfinansowany jest przez  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach programu priorytetowego Ograniczenie niskiej emisji na obszarze województwa dolnośląskiego.
 
W ramach projektu  łącznie zlikwidowanych zostanie 45 pieców indywidualnych zasilanych węglem i drewnem, w których w ciągu roku spalanych było ok. 112 ton paliwa stałego. Piece zastąpione zostaną kotłami gazowymi oraz piecami elektrycznymi. Udzielane mieszkańcom dotacje wyniosą maksymalnie 50% poniesionych i udokumentowanych kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 5.000 zł.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja