WAŻNY KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA JEDLINA-ZDRÓJ | Jedlina Zdrój
Jesteś na: Aktualności WAŻNY KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA...

Aktualności

WAŻNY  KOMUNIKAT BURMISTRZA  MIASTA JEDLINA-ZDRÓJ

WAŻNY KOMUNIKAT BURMISTRZA MIASTA JEDLINA-ZDRÓJ

opublikowano: 13.03.2020 W związku z ustaleniami podjętymi na posiedzeniu Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie zminimalizowania zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój informuje:
  1. Od dnia 16 do 25 marca br. (włącznie) Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janusza Korczaka w Jedlinie-Zdroju będzie zamknięty. Kontakt z rodzicami odbywał się będzie drogą elektroniczną poprzez e-dziennik. Nauczyciele będą tą drogą komunikować się także z uczniami i przekazywać im informacje, zadania, a także udzielać wszelkich wyjaśnień.
  2. Od 16 do 25 marca br. (włącznie) Żłobek Miejski w Jedlinie-Zdroju będzie nieczynny. Kontakt z Dyrekcją Żłobka odbywa się drogą SMS.
  3. Od 16 do 25 marca br. (włącznie) Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety w Jedlinie-Zdroju będzie nieczynne.

Rodzice sprawujący opiekę nad dziećmi do lat 8 w okresie zamknięcia placówek mogą skorzystać z dodatkowego zasiłku pielęgnacyjnego. Więcej informacji na stronie www.zus.pl

  1. Od 12 do 25 marca br. działalność Centrum Kultury i Biblioteki w Jedlinie-Zdroju zostaje zawieszona. Wszystkie zajęcia odbywające w Centrum Kultury zostają odwołane, a planowane większe imprezy i spotkania zostaną przeniesione na inny termin.
  2. Wszelkie obiekty sportowo-rekreacyjne zostają wyłączone z użytkowania dla trenujących  i korzystających do odwołania.
  3. Dbając o zdrowie nas wszystkich apeluję o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miasta i Ośrodku Pomocy Społecznej. Do dnia 25 marca br. Urząd Miasta i Ośrodek Pomocy Społecznej będzie czynny dla klientów w godz. 8,00-14,00. Osoby odwiedzające instytucję będą przyjmowane pojedynczo. Powinny być zdrowe i stosować się do zaleceń Urzędu.

 

Zachęcam, aby wszelkie sprawy załatwiać telefonicznie, elektronicznie lub korespondencyjnie, a jedynie w sytuacjach tego wymagających do osobistego stawiennictwa.

 

W celu uzyskania informacji proszę dzwonić do Urzędu Miasta pod numer: (74) 8455 215 lub   74 84 55 216,   fax: (74) 85 10 980,  e-mail: urzad@jedlinazdroj.eu

  1. Posiłki wydawane przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju będą wydawane z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa w wyodrębnionym pomieszczeniu. Proszę o stosowanie się do zaleceń pracowników.
  2. Prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach.

Zaleca się odwołanie spotkań integracyjnych w klubach seniorów i innych stowarzyszeniach, mających miejsce spotkań w Centrum Kultury.

Apeluję o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych oraz śledzenie komunikatów na stronach naszych instytucji, oraz w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus lub dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

                                                                                                         Leszek Orpel
                                                                                                                / - /

                                                                                                                  Burmistrz Miasta Jedlina-Zdrój

Powrót
Oferta Inwestycyjna
Galeria
Kalendarz imprez