Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Urząd apeluje do mieszkańców o wszelką informację i wyznacza nagrodę za pomoc w wykryciu sprawcy zanieczyszczenia środowiska zużytymi tonerami.

Opublikowano: 02.04.2020

30 marca br. jeden z pracowników Urzędu Miasta w Jedlinie-Zdroju podczas rutynowej kontroli tras spacerowo-biegowych ACTIVE w okolicy ul. Moniuszki zauważył w dwóch miejscach pozostawione znaczne ilości zużytych tonerów do drukarek laserowych. Tonery zostały przewiezione po jedlińskiego PSZOK i zważone - ich waga wyniosła około 1 tony!

Sprawa została zgłoszona na Policję. W tym miejscu zwracamy się do Państwa z apelem i prośbą: każdy kto posiada informacje mogące przyczynić się do wykrycia sprawcy proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji w Głuszycy, tel.: 74 845 63 17.
 
Dla osoby, która przekaże Policji informacje dzięki której sprawca zostanie wykryty, Leszek Orpel - Burmistrz Jedliny-Zdroju przewidział nagrodę w wysokości 1 000 złotych!
 
Przypominamy, zgodnie z art. 183 § 1 Kodeksu Karnego: „Kto wbrew przepisom składuje, usuwa, przetwarza, zbiera, dokonuje odzysku, unieszkodliwia albo transportuje odpady lub substancje w takich warunkach lub w taki sposób, że może to zagrozić życiu lub zdrowiu człowieka lub spowodować obniżenie jakości wody, powietrza lub powierzchni ziemi lub zniszczenie w świecie roślinnym lub zwierzęcym, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja