Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

KORONAWIRUS – Przedłużono OGRANICZENIA !!!

Opublikowano: 10.04.2020

Apelujemy o NIE WYCHODZENIE z domów bez bardzo pilnej i wyraźnej potrzeby!!!

W związku z panującą pandemią koronawirusa wprowadzone ograniczenia zostały przedłużone. Prosimy o zapoznanie się z poniższymi ograniczeniami i ścisłe stosowanie się do nich, ponieważ za ich złamanie grożą surowe kary, a policja będzie przeprowadzała wzmożone kontrole.

Na początku należy podkreślić, że od przyszłego czwartku zacznie obowiązywać nakaz zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, do 19 kwietnia obowiązują wprowadzone obostrzenia dot. zachowania 2 m odległości, liczby osób w sklepach etc, do 3 maja granice Polski pozostają zamknięte, uczniowie i nauczyciele pozostają w domach do 26 kwietnia, egzaminy ósmoklasisty i matury zostały przełożone. Data ich przeprowadzenia zostanie podana wkrótce, a w Wielkanoc w kościołach będzie mogło być tylko pięć osób.

Pozostałe ograniczenia dotyczą:

- Ograniczeń w liczbie klientów w sklepach, na targach i na poczcie: w sklepach i na targowiskach może znajdować się tylko 3 klientów na 1 kasę, a na poczcie 2 osoby na 1 okienko.

- Wielkopowierzchniowe sklepy budowlane będą w weekendy zamknięte. We wszystkich sklepach klienci muszą dokonywać zakupów w jednorazowych rękawiczkach. W godzinach od 10.00 do 12.00 sklepy i punkty usługowe będą obsługiwać wyłącznie osoby powyżej 65 roku życia.

- Bliscy osób, które od 1 kwietnia znajdują się na kwarantannie również będą objęte kwarantanną.

- Zawieszone zostają zabiegi rehabilitacyjne. Salony kosmetyczne i fryzjerskie zostają zamknięte.

- Osoby poniżej 18 roku życia mają zakaz wychodzenia z domu bez opieki osoby pełnoletniej.

- Minimalna odległość między osobami: 2 metry. Wyjątki: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia), osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.


- Zakaz korzystania z parków, bulwarów, plaż, placów zabaw, siłowni terenowych, promenad.

 

- Wypożyczalnia rowerów pozostaje zamknięta.

-  Urzędy i instytucje publiczne wykonują prace zdalnie.

- Limit pasażerów w pojazdach 9+ : ilość pasażerów dwa razy mniejsza niż ilość miejsc siedzących w pojeździe.

- Pracodawcy mają obowiązek zapewnienia pracownikom środki ochrony osobistej. Stanowiska pracy muszą być oddalone od siebie o minimum 1,5 m.

Należy przypomnieć, że cały czas obowiązują ograniczenia w przemieszczaniu się. Nie dotyczą one jedynie dojazdu do pracy, wolontariatu na rzecz walki z koronawirusem i załatwiania spraw niezbędnych do codziennego funkcjonowania - zrobienia niezbędnych zakupów, wizyty u lekarza, opieki nad bliskimi i spaceru z psem.

Przestrzegamy, ze za niezastosowanie się do powyższych obostrzeń grożą kary finansowe do 30 000 złotych. Apelujemy by nie gromadzić się w miejscach publicznych.

Kontakt z Urzędem odbywa się wyłącznie drogą telefoniczną,  e-mailową lub za pomocą usług elektronicznych.

Klienci w wyjątkowych sytuacjach wymagających osobistej wizyty obsługiwani będą jedynie po uprzednim zgłoszeniu  telefonicznym

Tel. 74 84 55 215; 74 84 55 216; 74 88 55 269,   e-mail: urzad@jedlinazdroj.eu, Fax: 74 85 10 980

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja