Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Łagodzenie obostrzeń

Opublikowano: 20.04.2020

Od dziś część obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa została zniesiona. Zachęcamy do zapoznania się z wprowadzonymi zmianami.

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od dzisiaj można już korzystać z lasów i parków w celach rekreacyjnych. Jednak należy pamiętać, że place zabaw nadal pozostają zamknięte. W lesie nie trzeba zakrywać nosa i ust. Natomiast nadal istnieje obowiązek zachowania dwóch metrów odległości pomiędzy osobami. Osoby powyżej 13 roku życia od dzisiaj mogą się przemieszczać bez opieki osób dorosłych.

W sklepach o powierzchni do 100 mkw. może znajdować się cztery razy więcej osób, niż jest w nim kas. W sklepach o powierzchni powyżej 100 mkw. na jedną osobę musi przypadać minimum 15 mkw. W kościołach również obowiązuje zasada 1 osoby na 15 mkw. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 12.00 sklepy pozostają otwarte tylko dla osób powyżej 65 roku życia. Zapis ten nie będzie obowiązywał w weekendy.

Podczas ceremonii pogrzebowych na cmentarzu będzie mogło przebywać do 50 osób, nie licząc osób sprawujących kult religijny i dokonujących pochówku. Warto przypomnieć, że mimo wprowadzonych zmian nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń. Jeżeli nie jest to konieczne, zalecane jest pozostanie w miejscu zamieszkania i ograniczenie przemieszczania się do niezbędnego minimum.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja