Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu
Mieszkania TBS

Mieszkanie w TBS 

zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą mieszkaniową w Jedlinie-Zdroju

 

            Szanowni mieszkańcy, miło nam poinformować, że Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Kamiennej Górze rozpoczęło budowę wielorodzinnego budynku mieszkalnego z wbudowanymi parkingami podziemnymi oraz infrastrukturą techniczną w Jedlinie-Zdroju przy ul. Andersa. 

Inwestycja obejmuje realizację budynku 4 kondygnacyjnego z 44 lokalami mieszkalnymi, wyposażonego w windę.  Jest to wspólny projekt realizowany przez TBS Kamienna Góra i Miasto Jedlina-Zdrój. Montaż finansowy tego przedsięwzięcia obejmuje udział Miasta Jedlina-Zdrój w kwocie ponad 1.700 tys. zł. a pozostałe wydatki związane z budową pokryją rządowe dotacje, kredyt zaciągnięty przez TBS oraz wpłaty od przyszłych najemców.

Jaki jest metraż mieszkań? 

W budynku przy ul. Andersa 1, 3, 5 powstanie 44 lokali mieszkalnych, w tym:

- 35 lokali mieszkalnych dwupokojowych o powierzchni od 42,50 m² do 52,70 m²

- 9 lokali mieszkalnych trzy pokojowych o powierzchni od 61,70 m² do 62,70 m².

- 23 garaże podziemne.

 

Do każdego mieszkania przynależy piwnica oraz ogólnodostępna wózkownia i rowerownia. Zagospodarowanie terenu wokół budynku będzie obejmowało wykonanie miejsc parkingowych, terenów zielonych. 

 

Wykonanie i wyposażenie mieszkań:

Mieszkania te będą wykonane „pod klucz” w wysokim standardzie. W pokojach będą panele, a w kuchniach i w łazienkach płytki ceramiczne, stolarka okienna 3 -szybowa PCV.  W każdym lokalu mieszkalnym w kuchni będzie czteropalnikowa elektryczna kuchenka z piekarnikiem i zlewozmywak; w łazienkach wyposażenie będzie obejmowało umywalkę z baterią, miskę wc, wannę itp. 

 

Kto może ubiegać się o takie mieszkanie?  

Lokale są przeznaczone dla osób, które nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu na terenie RP i które nie mogą sobie pozwolić na zakup własnego mieszkania,  a których dochody pozwalają na pokrycie należności z tytułu najmu mieszkania.

Aby uzyskać takie mieszkanie, należy dokonać wpłaty partycypacji w wysokości około 1,3 tys. zł za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego a także na miesiąc przed wprowadzeniem się do lokalu mieszkalnego wpłaty kaucji w wysokości 12-krotnego miesięcznego czynszu.

Partycypacja /udział lokatora w kosztach budowy lokalu/ wpłacana jest w czasie prowadzenia budowy. Wpłacenie partycypacji jest jednoznaczne z przyjęciem przydziału na lokal.

Umowy najmu zawierane będą na czas  określony nie krótszy niż 5 lat.  Najemca w każdej chwili może wypowiedzieć (z jednomiesięcznym okresem)  umowę najmu oraz wyprowadzić się. W momencie rozwiązania umowy najmu wpłacona kaucja oraz partycypacja są zwracane, po uprzednim ich zwaloryzowaniu i potrąceniu z kaucji zużycia lokalu mieszkalnego.

Mieszkanie TBS jest świetną opcją osób:  

-  których  nie stać ich na zakup mieszkania na własność,    

-  którym bank nie chce przyznać kredytu na zakup mieszkania, gdyż nie posiadają pełnej zdolności lub z innych przyczyn,

-   które chcą w przyszłości kupić swoje własne mieszkanie, ale nie chcę płacić bardzo wysokich czynszów na wolnym rynku najmu, (zamiast tego wolą odkładać gotówkę na wkład własny podczas starań o kredyt hipoteczny w przyszłości), 

-   które przyjechały do miasta za pracą lub z innych przyczyn, ale póki co nie chcą wiązać się z nim na stałe, kupując mieszkanie i zaciągając kredyt,      

 -  których obecnie nie stać na własne „M”, ale chcą mimo wszystko zamieszkać  w nowoczesnym budynku, w nowym mieszkaniu.

Gdzie złożyć wniosek:

Wniosek składa się w biurze Towarzystwa Budownictwa Społecznego „TBS” Sp. z o.o. w Kamiennej Górze przy ul. Sienkiewicza 7 lub w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Jedlinie-Zdroju, ul. Poznańska 2.

Formularz/wniosek można otrzymać w biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta w Jedlinie-Zdroju lub pobrać ze strony internetowej TBS https://www.tbskg.com.pl/ "Druki do pobrania" oraz na stronie internetowej Gminy Jedlina-Zdrój. 

Wnioski będę rejestrowane wg  kolejności wpływu i będą przyjmowane zarówno przez Gminę Jedlina-Zdrój  jak i TBS.

 

 

 

Ikona pdf wniosek na mieszkanie Jedlina Zdrój ul. Andersa.pdf, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [ 362,58 kB ]

 

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja