Przejdź do treści Przejdź do menu
Herb + graficzny przycik do przejścia do eurzad.jedlinazdroj.eu
Logo Jedliny Zdrój + graficzny przycisk do przejścia do eturystyka.jedlinazdroj.eu
Logo BIPu + graficzny przycisk kierujący do strony bip.jedlinazdroj.eu

Aktualności

Dni Jedliny-Zdroju

Opublikowano: 25.08.2021

Dwa spektakle teatrów ulicznych i koncert klezmerski to nasza propozycja na ostatni weekend sierpnia. Wszystkie wydarzenia odbędą się na terenie kompleksu „Active Jedlina” przy ulicy Kłodzkiej – wstęp wolny. 28 sierpnia (sobota), godz. 20.00 (po zapadnięciu zmroku), Lwowski Teatr Woskresinnia - widowisko plenerowe „Mewa”. 29 sierpnia (niedziela), godz. 16.00, Występ zespołu „The Soul Sweepers” z Kłodzka zwycięzca „Open Stage 2021” w Jedlinie-Zdroju (muzyka rockowa), godz. 17.00, Kijowski Teatr Uliczny Highlights i Lwowski Teatr Vuala spektakl „Przystanek Kalunada”, Godz. 18.00, Koncert zespołu Max Klezmer Band.

Mewa

Po sukcesie, jakim cieszy się plenerowy spektakl Wiśniowy Sad zrealizowany na podstawie arcydzieła Antoniego Czechowa, Teatr Woskresinnia sięgnął do literackiego wyznania genialnego pisarza: jednej z najbardziej wzruszających, najbardziej ujmujących biografii, którą przedstawił w dramacie Mewa (premiera w 1896 r).

Przedstawionym sceną z życia wiejskiego towarzyszy atmosfera poszukiwania harmonii i piękna. Zachowując atmosferę Teatru Czechowa, reżyser odwołuje się do odczuć widzów i ich wyobraźni. Odsyła publiczność do sztuk Szekspira i Nekrosiusa. Mewa to spektakl o młodych artystach o odmiennym spojrzeniu na życie, o starszym pokoleniu, gorliwie strzegącym swoich dawnych pozycji, o niesłychanej miłości, o poszukiwaniu sensu życia, także w sztuce.

 

Przystanek Klaunada

Spektakl plenerowy p.t. „Przystanek Klaunada” przygotowany został ramach polsko – ukraińskiego projektu kulturalnego, w którym obok aktorów Kijowskiego Teatru Highlights występują artyści cyrkowego Teatru Vuala. Inspiracją do powstania spektaklu była wola ukazania wzajemnej relacji teatru i cyrku Przedstawienie sięga do praźródeł klaunady, mającej swój początek w starożytnym Egipcie w V wieku p.n.e. Zawiera elementy nowego cyrku posługującego się tańcem , muzyką, pantomimą a nawet sportem. W pełnym magii, cyrkowych sztuczek, ekwilibrystycznych popisów, a także akrobatyki i gimnastyki artystycznej oraz tańców na szczudłach artyści opowiadają historię Arlekina wędrującego w poszukiwaniu wymarzonej ukochanej. Komediowe sceny pozwalające na dobrą zabawę i interakcję z publicznością dopełniają widowiskowy charakter przedstawienia.

 

Max Klezmer Band

Zespół został założony w 1998 r. przez kontrabasistę Maxa Kowalskiego. Od początku swojego działania eksperymentuje z muzyką klezmerską i jazzową. W nowym międzynarodowym składzie artyści przesuwają muzyczne granice czerpiąc z hipnotycznych sefardyjskich melodii, szalonych klezmerskich tańców, arabskich, bałkańskich i hinduskich brzmień oraz silnych elementów jazzu, rocka i improwizacji.

Copyright © Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i realizacja: e-Instytucja